Kaip išsirinkti tinkamus vartus?

22 Rgs

Pagrindinė ir svarbiausia vartų funkcija – saugoti įėjimą į kiemą, apsaugoti nuo vaikų ir naminių gyvūnų išbėgimo į gatvę, tačiau vis dažniau vartus renkamasi ir kaip svarbią kiemo eksterjero detalę. Kaip tinkamai išsirinkti? Taip, tai užduotis ne iš lengvųjų, ypač kai šiuo metu rinkoje tiek daug gamintojų, kurie gali pasiūlyti pačių įvairiausių produktų – pradedant skirtingais dizainais ir baigiant ženkliai besiskiriančiomis kainomis. Kad išsirinkti tinkamiausią sprendimą, reikia atsakyti sau į kelis svarbius klausimus.

Kokia bus pagrindinė kiemo vartų funkcija? Ar vartai turi apsaugoti nuo gyvūnų pabėgimo? Koks bus naudojamas užraktas – skląstis ar cilindrinė spyna? Ar noriu, kad  vartai būtų permatomi ar uždari? Kokio konstrukcijos tipo noriu: varstomi (viengubi arba dvigubi) ar stumdomi? Kokio noriu dizaino: įprasto ar išsiskiriančio? Ar reikalinga automatika?

Žinoma, taip pat rekomenduojama pasitarti ir su specialistais, kokio tipo vartus geriau pasirinkti, nes gali būti, kad Jūs pageidaujate varstomų vartų, bet dėl kiemo išplanavimo išmintingiau būtų rinktis slenkančius vartus ir pan.

mediniai vartai

Vartai gali būti viena pagrindinių kiemo akcentų…

      metaliniai stumdomi kiemo vartai

…arba tiesiog alikti tiesioginę savo funkciją – užtikrinti saugumą ir privatumą.

Turint atsakymus į šiuo klausimus jau galite pradėti žvalgytis į vartų gamintojų siūlomus gaminius. Radę sau tinkamą variantą atidžiai išsiklausinėkite apie jo kokybę – kokios medžiagos naudojamos, kokia antikorozinė danga, kuriam laikui suteikiama garantija, ar bus ateityje galimybė pakeisti susidėvėjusias ar sugedusias dalis? Vartai – labiausiai naudojama kiemo aptvėrimo dalis,  tad ypač svarbu, kad visi jų elementai (vyriai, užraktai, skląsčiai, automatika) būtų pagaminti tik iš kokybiškų medžiagų.

Dizaino atžvilgiu, galite rinktis vartus neišsiskiriančius, įsikomponuojančius į esamą namo kiemo aplinką arba galite juos padaryti pagrindiniu akcentu, pabrėžiant, kad kiekvienas svečias šiuose namuose yra laukiamas.

Kaip sakoma, kad žmogus pasitinkamas pagal išvaizdą… taip pat galima sakyti, kad namai pasitinkami pagal vartus…, todėl verta skirti laiko apmastymams ir paieškoms, kurie vartai geriausiai reprezentuotų Jūsų jaukius namus.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: