Kaip pasirinkti tvoros spalvą?

15 Rgs

Tvoros statomos įvairių tipų ir paskirčių  – aptvėrimai kiemo, baseinų ar sodų apsaugai ar tiesiog dekoratyvinės tvorelės, tačiau kiekvienu atveju vienas iš svarbiausių dalykų – tinkamai pasirinkti spalvą. Taigi, prieš išsirenkant montuojamos tvoros spalvą, pagalvokite, kokio rezultato Jūs norite?

Pagrindinis akcentas ar neišsiskirianti detalė

Pirmiausia turite sau atsakyti ar norite, kad tvora būtų vienas pagrindinių Jūsų aplinkos akcentų ar norite, kad ji daugiau pasitrauktų į „antrą planą“. Jeigu tvorą naudojate tiesiog kaip teritorijos, baseino apsaugą, t.y. pagal pagrindinę jos funkcinę paskirtį, tai greičiausiai nenorėsite, kad ji labai išsiskirtų ir kristų į akis. Tokiu atveju geriausia rinktis tamsias spalvas, nekontrastuojančias su aplinka.

Išlaikykite augmeniją matoma

Savo kiemo teritoriją greičiausiai esate apsodinę ir papuošę įvairiais augalais, tokiu atveju nerekomenduojama rinktis tvoros spalvos, panašios į augalų, tokiu atveju viskas susilieja į vieną vaizdą ir augalai praranda dalį savo grožio. Todėl geriau rinkitės spalvą, kuri stipriai kontrastuoja su augalais, kad maksimaliai išryškinti jų grožį.

Gruntuota tvora

Jeigu turite medinę tvorą, tai ją galite vietoj dažymo gruntuoti. Tai efektyvus būdas leidžiantis išgauti skirtingus paviršių raštus bei patikimai apsaugantis nuo neigiamo išorės  (saulės kaitros, lietaus, kenkėjų) poveikio. Svarbu. Prieš pasirenkant spalvą, užtepkite gruntą ant lentelės iš savo tvoros ir tada tiksliai pamatysite, koks atspalvis gaunasi. Nes ta pati spalva vienaip atrodo dažų parduotuvėje, o visai kitaip lauke ant tvoros.

Kokia tvoros spalvą pasirinkti prikaušo nuo to, koks yra Jūsų tikslas. Bendrai, tamsesnės spalvos suteikia solidumo, o šviesesnės spalvos yra labiau neutralios ir leidžia išsiskirti kietiems ryškesnių spalvų objektams. Pasirinkę mėlyną – sudarysite tvirtumo, solidumo įspūdį, o žalia, raudona ir oranžinės spalvos labiau įprastesnės. Jeigu aptvėrimą derinate su modernios architektūros pastatais, geras variantas yra rinktis pilką spalvą, jeigu norite daugiau natūralumo pojūčio – rinkitės žalią.

4 žingsniai tinkamai spalvai pasirinkti

  1. Nufotografuokite savo namą ir nuotrauką įsikelkite į kompiuterį.
  2. Kompiuterio pagalba išbandykite pačias įvairiausias tvorų spalvas. Bandykite visiškai skirtingus atspalvius, taip pat išbandykite ir tokią pačią spalvą kaip namo, tik truputį šviesesnę ar tamsesnę.
  3. Iš visų variantų išsirinkite kelis labiausiai patikusius ir nuėję į dažų parduotuvę paprašykite, kad Jums duotų po truputį skirtingų spalvų dažų išbandymui.
  4. Užtepkite po nedidelį lopinėlį skirtingų dažų ant tvoros, palaukite kol išdžius ir tada pamatysite koks realiai rezultatas ir kuris variantas Jums atrodo gražiausiai, o tada jau pasirinkta spalva nudažykite visą tvorą.
Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: