Aptvėrimų arkliams planavimas

23 Vas

Tvora arkliams

Teisingas tvoros pasirinkimas aptveriant arklius yra labai svarbus, reikia žinoti, kad ne visos tvoros yra tinkamos arklių aptvėrimui, tad prieš tvorą montuojant būtina kruopščiai atlikti pasiruošimo ir planavimo darbus. Tvora turi neleisti arkliams pabėgti ir saugoti juos nuo aplinkos pavojų, pvz. nuo šunų ar kitų nepageidaujamų lankytojų. Tvorų pagalba yra aptveriamos ir kontroliuojamos ganyklos, atskiriami arkliai pagal lytį, amžių ar paskirtį.Tvora arkliams pirmiausia turi būti saugi

Tinkamai pasirinkta ir sumontuota tvora tarnaus ilgesnį laiką ir reikalaus mažiau išlaidų vėliau. Taupyti šioje vietoje nėra patartina, nes pavyzdžiui renkantis viena pigesnių aptvėrimų variantų – spygliuotą vielą, po to gali būti, kad daug pinigų išleisite veterinarui, kuris turės gydyti sužalotus arklius. Skirtingos tvoros naudojamos norint aptverti ganyklas, jodinėjimo aikšteles ar norint apsaugoti brangius žirgus.

Renkantis tvorą reikia galvoti ne apie tai, kad ji skirta saugoti ramiai žolę rupšnojančius arklius, o galvoti apie jos patikimumą tuo atveju, jei arkliai sugalvoti pabėgti, ar kontaktuotu su ko nors išsigandę ar žaismingai šokinėdami. Išgąsdinti arkliai į tvorą gali trenktis didele jėga, todėl kyla pavojus tvorai sulūžti arba arkliams susižaloti.

Nėra vienos pačios tinkamiausios tvoros arklių aptvėrimui, galima naudoti įvairius variantus, tačiau svarbiausi dalykai į kuriuos reikia atsižvelgti yra šie:

Geras tvoros matomumas – arkliai yra toliaregiai, jie žvelgia į horizontą kai nori pamatyti galimus pavojus, todėl tvora turi būti gerai matoma ir iš labai artimu atstumo.

Saugumas – tvora turi kaip galima saugesnė, kad įvykus susidūrimui būtų išvengta sužalojimų. Joje neturi būti aštrių kampų bei ertmių į kurias žirgai galėtų įkišti galvas, kad nekiltų pavojus užstrigimui.

Tinkamas aukštis – reikia įsitikinti, kad tvora būtų ne tik tvirta, bet ir jos aukštis turi būti pakankamas, kad nebūtų galimas peršokti. Paprastai standartinis tokių tvorų aukštis yra apie 1,5 metro, bet didesniems arkliams gali reikėti ir aukštesnių aptvarų.

Lengvas montavimas ir paprasta priežiūra – kokybiška tvora turi tarnauti bent 20 metų.

Kokia yra tvoros arkliams kaina? Kiekvienu atvejų tokių aptvėrimų kaina gali labai skirti, viskas priklauso nuo to, kokios medžiagos yra naudojamos, kiek daug dėmesio skiriama saugumui ir estetiniai išvaizdai, kas montuos tvorą – patys ar samdysite firmą. Tačiau šioje vietoje labai taupyti nepatartina, nes arkliai yra brangūs gyvūnai, todėl reikia užtikrinti kaip galima didesnį jų saugumą.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: