Tvora gyvulinkystėje

11 Vas

Tvoros galvijams, avims, arkliams ir kiaulėms

Auginant gyvulius, užsiimant gyvulininkyste ar žemės ūkių tvoros tampa taip pat itin aktualia problema. priklausomai nuo auginamų gyvulių rūšies reikia pasirinkti būtent jų aptvėrimui tinkamą tvorą.

Tvora galvijams

Galvijamas tinkama tvora 1,4 metro aukščio

Galvijų aptvėrimui yra tinkamos daugelio tipų tvoros, todėl šių gyvulių augintojai rinkdamiesi tvorą dažniausia kreipią dėmesį į kainą,

Galvijams aptverti tinkama įvairių tipų tvora

ir tai, kiek ilgai tvora galės efektyviai tarnauti. Anksčiau tverti galvijus dažniausia buvo naudojamas pintas tinklas arba spygliuota viela. pastaruoju metu vis dažniau renkami didesnio patvarumo tvoros.

Saugūs galvijų aptvarai turėtų būti bent 1,4 metro aukščio. Kai buliai laikomi atskirai nuo karvių, tada reikia pasirūpinti tvirtesnės konstrukcijos tvora, rinktis storesnės vielos tinklą, arba pagalvoti apie galimybę įrengti elektrinė tvorą. Galvijų varymo takų aptvėrimai turėtų būti pakankamai aukšti ir siekti apie 1,5 metro, kad buliai ir karvės negalėtų peršokti, aptvarai turi būti aiškiai matomi, kad gyvuliai į juos neįsirėžtų. Rekomenduojama naudoti tvirtos medienos arba grūdinto plieno tvoros paneles.

Tvora avims

Tvorų avims aukštis neturi būti toks aukštas kaip galvijų, tačiau, čia daug svarbesnis apsaugos nuo plėšrūnų – vilkų ar laukinių šunų, aspektas. Šiuo atveju pasiteisina tvoros, kurios teka elektros srovė. Spygliuotą vielą naudoti aptveriant avis – nerekomenduojama, nes taip gadinam vilna.

Tvora arkliams

Statant tvorą arkliams svarbiausia užtikrinti, kad jos matomumas yra geras ir arkliais ją tikrai pastebės ir taip bus išvengta susižalojimų. Nereikėtų naudoti spygliuotos vielos, nes arkliai gali susižeisti savo odą. Vielos tvora taip pat nėra labai geras variantas, nes arkys gali įsipainioti į tokį aptvarą. Jeigu jau naudojama vielos tvora, reikia stengtis, kad stulpai būtų statomi kaip galima arčiau vienas kito, stulpų tarpuose ant vielos gali užrišti kokius nors kaspinus, kad tvora būtų aiškiai matoma. Geriausia tvora norint aptverti arklius yra iš medinių lentų, ji gerai matoma ir nekelia pavojaus susižeisti. Pinto tinklo tvora taip pat yra saugus variantas, tik tiesiant tokią tvorą rekomenduojama dėl geresnio matomumo viršutinę tvoros eilę apjuosti medinėmis lentomis.

Kiaulių aptvarai

Statant tvorą kiaulėms svarbiausia yra užtikrinti, kad ji yra tvirtai prigudusi prie grunto, kad kiaulės negalėtų prasiknisti pro atvėrimo apačią. Nuo knisimo apsisaugoti galima pagal tvoros apačią ištiesus spygliuotą vielą. Visos tvoros elementai turi būti patikimi ir ilgaamžiai, nes kiaulės nuolat į juos trinasi.

Kiekvienu atveju svarbiausia auginamų gyvulių saugumas. Tvora turi užtikrinti, kad nekils galimybių gyvuliams susižeisti.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: