Tvora

8 Vas

Tvora | Metalinės Tvoros

Kiekvieno namo, sodo ar pramoninio pastato neatsiejamas objektas yra tvora. Tvoros atlieka ne tik apsauginę funkciją, bet tuo pačiu yra aplinkos dekoravimo priemonės.

Tvora iš saugo iš puošia

Tvora atlika apsaugos ir dekoro funkciją

Renkantis tvorą svarbu atkreipti dėmesį į jos technines savybes. Priklausomai nuo to, kokios technologijos naudojamos gamyboje, priklausys tvoros ilgaamžiškumas. Skirtingi aptvėrimai taikomi skirtingiems objektams, priklausomai nuo reikiamo saugumo lygio. Pvz. viena tvora bus naudojama aptverti sodą ar daržą, kitokių konstrukcijų tvoros naudojamos apsaugoti pramoninius objektus ar miškus.

Pagal savo paskirtį aptvėrimo sistemas galima suskirstyti į tokias grupes:

  • Privačiam naudojimui;
  • Pramonei ir verslui;
  • Miškininkystės ir žemdirbystės sektorius.

Norint aptverti kalėjimus, atskirti valstybių sienas reikės naudoti itin aukštą saugumą garantuojančias tvorų sistemas. Kiek kitokios konstrukcijos bet ne mažiau saugumo užtikrinimo reikalaujančios tvoros naudojamos infrastruktūros objektų, gamyklų sandėlių aptvėrimui. Sporto aikštelių, stadionų, renginių ar viešųjų erdvių aptvėrimui dažniausiai naudojamos mobilios tvoros, kurios yra lengvai ir greitai montuojamos bei dėl savo mobilumo, gali būti greitai perkeliamos į kitą vietą ir pritaikytos naudoti.

Priklausomai nuo sklypo ypatumų patys savininkai sprendžia iš kokios medžiagos pagaminta tvora bus naudojama. Nuo seniausių laikų buvo naudojama medinė tvora, kuri ir šiais laikais dažnai yra mėgstama dėl savo jaukios išvaizdos, bet kita vertus, toks aptvėrimo būdas reikalauja nemažai priežiūros, nes medis nėra itin atsparus aplinkos poveikiui, todėl tokią tvorą dažnai tenka dažyti, remontuoti ar keisti supuvusiai dalis. Betoninės tvoros šiuo klausimu yra daug patikimesnės, tačiau dažnai jų įrengimas reikalauja daug darbo, laiko ir išlaidų, be to, jos montavimui reikalingi patyrę specialistai. Soduose, daržuose, gyvulininkystė plačiai naudojamos tinklinės tvoros. Jos palyginus greitai montuojamos, yra lengvos, dėl to jas nesunku transportuoti, o šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia užtikrinti, kad tinklo tvoros bus tvirtos ir atsparios. Šiuo metu vienas populiariausių būdų įrengti aptvėrimo sistemas – metalinės tvoros. Jų tvirta konstrukcija ir greitas montavimas bei palyginus nedidelė kaina labai praplėtę tokių tvorų panaudojimo galimybes. Naujausios tvorų paviršiaus padengimo technologijos leidžia užtikrinti, kad bus garantuotas maksimalus atsparumas korozijai. Žinoma, renkantis tokias tvoras visada reikia įvertinti klimatines sąlygas, nes vienas aptvėrimų tarnavimo laikas bus esant sausiems orams, kitas – esant pastoviai drėgmei, pvz. arti jūros, todėl reikės ir skirtingų sprendimų.

Bet kokiu atveju renkantis tvorą pravartu pasitarti su specialistai, kad išsirinkti ne tik ilgai tarnausiantį variantą, užtikrinantį renkiamą saugumą, bet ir derantį prie objekto architektūros ir aplinkos.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: