Šuns tvora

8 Vas

Ilgiausia pasaulyje tvora

Ilgiausia pasaulyje vadinama Šunų tvora buvo sumontuota Australijoje 1880 – 1885 metais. Jos bendras ilgis siekia net 5614 kilometrų (vienu metu jos ilgis buvo 8000 km, jis buvo sumažintas dėl labai didelių priežiūros ir remonto kaštų), jai pagaminti buvo sunaudota 5614000 metrų vielos. Tai ne tik vienas ilgiausių aptvėrimų planetoje, bet ir apskritai vienas didžiausių žmogaus pastatytų statinių. Šios tvoros paskirtis – saugoti avių bandas nuo laukinių šunų. Šia tvora yra saugomas 26.5  mln hektarų ganyklų plotas.  Tvoros aukštis siekia 1,8 metro, vielos tinklas pritvirtintas prie kas 9 metrus sumontuotų stulpų. Dalyje aptvėrimų yra sumontuotos lempos apšvietimui. Atitinkamais atstumai įrengti vartai transportui įvažiuoti.

Šuns tvora Australijoje yra vienas didžiausių statinių planetoje

Pradinė tvoros paskirti buvo apsisaugoti nuo gausios triušių populiacijos ir pirmieji tvoros tiesimo darbai prasidėjo dar 1870 metais. Tačiau tokia apsauga nuo triušių nelabai pasiteisino, bet pastebėta, kad ji neblogai tinka apsaugoti avių pulkus. Todėl buvo nuspręsta tvorą plėsti.

Ilgiausia tvora driekiasi 5614 km

Tačiau atrodo, kad tvoros konstrukciją netrukus vėl teks keisti, nes jai vis didesnę žalą pridaro kupranugariai. Planuojama aptvėrimus aukštinti ir paleisti elektros srovė.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: